Mektuplar

————————————————————————————————————————————————-

Sevgili Onat,

Düğün gününe dair özel ve güzel fotoğraflarımız olsun istedik, bu istekle İnternette Düğün Fotoğrafçısı araştırırken facebook da bulduk seni, iyi ki de bulduk, çok memnun kaldık…

Çok güzel bir güne heyecanla sizlerle başladık ve tüm günümüz sizlerle beraber son saatlere kadar eğlenceli ve güzel geçti. Hatta macera doluydu… İstanbul trafiği bize stresli zamanlar yaşatsa da unutulmaz bir gün oldu. Sultanahmet’ten çıkabilmek için gelinlik ve damatlıklarla caddede yürümek zorunda kaldık. Çekimlerden sonra eve yetişebilmek için dörtlüleri yakıp herkesten yol istememize rağmen yine geç kaldık :( baktık olacak gibi değil yolda gelin arabasından inip sizin arabanıza bindim. Böylelikle Gelini kız evine getirmek sizlere kısmet oldu :)

O güne dair anlatacak çok şey var ama kısacası her zaman tebessümle anacağımız çok güzel ve özel bir gündü. Ve böyle bir günden sonra iki arkadaşımız daha oldu Serap ve Onat Dicle, en yakın zamanda eşimle ben evimize bekliyoruz:)

Ayça & Emrah

————————————————————————————————————————————————————————————–

Düğün hazırlıkları, koşuşturma derken şans eseri keşfettiğimiz, aylarca çalışmalarını takip sonucu birlikte çalışmaya karar verdiğimiz muhteşem ekip; yarattığınız harikalar için teşekkür çok basit kalıyor..

Mersin’den İstanbul’a uzanan hikayemizin en anlamlı gününü bizim için ölümsüzleştirip, acabalarla dolu, düşünceli bir bekleyişin ardından iyi kilerle dolu ikinci bir mutluluk yaşattınız bizlere..

Kuaför faciası, trafik faciası, gecikmenin verdiği stres..Ve bunlara rağmen bizi sabırla bekleyen, fotoğraf ve video çekimi boyunca pozitif enerjileriyle motivasyonumuzu yükselten başta Onat Dicle ile Eşine & ekibine uğraşlarından dolayı teşekkürü az görüp ayakta alkışlıyoruz…

Deniz & Cihan Özakyüz

 

—————————————————————————————————————————————————-

Birbirimizi çok sevdik, birlikteyken hep güldük eğlendik… sonra beraber devam etmeye karar verdik hayata, ve EVET dedik birbirimize.

Aslında her şey bundan sonra başlıyordu ve bu yeni hayatın en başında yanımızda sevdiklerimiz vardı. Ailemiz, arkadaşlarımız, dostlarımız ve birde bu özel günü ölümsüz kılan fotoğraflarıyla Onat ve tatlı eşi Serap…

Aslında çok hazırlıklı değildik çekimler için herşey doğal olsun istedim, sadece mutluluğumuz yansısın Onat’ın karelerine bizim için yeterliydi. Çekimler boyunca her an keyif aldık ve çok eğlendik. Biz 9 kişi gelmiştik çekimler için Topkapı sarayına, sonunda herkes çok yorgundu hatta baya açtı :):) birer simit ayranla devam ettik çekimlere… Biz kendimizi Onat’a bıraktık ne de olsa işi bilene bırakacaksın:):) sonuçlar mükemmeldi. Fotoğrafları almak için 1 ay beklemek çok acımasızdı, insan sonuçları hemen görmek istiyor :):)ama beklememize değdi, tüm fotoğraflar çok güzeldi… Herşey için çok teşekkür ederiz DİCLE ailesine…

Ebru & Uğur

————————————————————————————————————————————————————————————–

Sevgili Onat,

Uzun araştırmalarımızın sonunda seni aradık, iyi ki aramışız ve iyi ki tanımışız seni. Düğünden aylar önce tanışmamızın bize katkısı büyük oldu, senin o sıcak ve samimi tavrın ile “her konuda beni arayabilirsiniz” sözüne istinaden takıldığımız birçok konuda aradık :) Her telefonumuza, sorduğumuz her soruya verdiğin içten, samimi cevapların için bir kez daha sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Sayende birçok konuda yaşayacağımız sorunları yaşamadık. Bunlar bir fotoğrafçıdan çok insan olarak ne kadar doğru bir kişi ile çalıştığımızı bize gösterdi.

Bu süreçte düğün gününe kadar yaşamış olduğumuz arkadaşlık ile o gün fotoğraf çekiminde asla olamayacağımı düşündüğüm kadar rahattım. Fotoğraf çekiminde yaşadıklarımız ise o günün en unutulmaz ve tekrar tekrar yaşamak istediğim anları oldu. Etrafımızdaki o kalabalığı yok sayarak gelinliğimin içinde bu kadar rahat davranmamı sağlayan yine senin engin tecrüben ve samimiyetindi. O gün o kargaşanın içinde fotoğrafçıdan öte bir dost, ailemizden biri gibi her anımızda yanımızda olman,  sakin, olgun, samimi bazen çılgın  tavrınla günümüzün sorunsuz geçmesindeki emeğin de asla unutulamaz.

Bizde o kadar güzel bir iz bıraktın ki mektubun bu kısmına kadar fotoğraflardan hiç bahsetmediğimi fark ettim :) Tabii bir de seninle yaşadığımızın dostluğun asıl amacı olan fotoğraflar… Heyecanla beklediğim o albümü elime aldığımdaki duygularımı nasıl anlatacağımı ise bilemiyorum. Ne diyeyim ki annemin bakarken gözlerini dolduracak kadar güzel bir albüm. Her bakanın çeşitli hayranlık ifadeleri ile tekrar tekrar baktıkları harika fotoğraflar. İnan ki albüme her baktığımızda albümün son sayfasını “harika ya” diye kapatıyoruz ve tekrar başa dönüp birkaç kez daha bakıyoruz.

Seni seviyoruz…

Ezgi & Mert

————————————————————————————————————————————————————————————–

 

Çok öncesinden başlamıştık düğün günü ve fotoğraflarının hayalini kurmaya fakat düğün sonrası albümü teslim aldığımızda hayallerimin ötesinde fotoğraflarla karşılaşmanın mutluluğunu anlatamam.
Hayatta bir kere yaşanan böyle bir günden kalan anılar çok önemli ve o kadar stres altındayken fotoğraflara böyle rahat ve mutlu kareler yansıdıysa bu tamamen sizin başarınız.
Bitmeyen enerjin, farklı bakış açın, eksiksiz profesyonel organizasyonun ve her an yanımızda ailemizden bireyler gibi destek oluşun için öncelikle sana ve tüm ekibine çok teşekkür ederiz.
İçine sevgi katılan her iş başarı ile sonuçlanır, başarılarının devamını dileriz.

Yağmur & Salih

————————————————————————————————————————————————————————————–

Merhabalar Onat,

İşinde kendini ispatlamış birine biz ne diyebiliriz ki? Seni nereden başlayıp nasıl anlatsak gerçekten bilemiyoruz…

Kendi adımıza düğün fotoğraf çekiminde ne bu kadar yorulacağımızı ne de bu yorgunluktan bu kadar keyif alacağımızı asla tahmin edemezdik. Gerçi görüşmemiz esnasında sürecin böyle olacağını gayet net bir şekilde anlatmıştın ama yaşamayınca anlaşılmıyormuş.

Tüm bu süreçte işine aşık biri vardı bizimle, ve bu aşktan dolayı fotoğraf çekiminde bulduğu en yüksek yerlere çıkan, yağmur demeden yerlere yatan, serin havada kan ter içinde kalıp ne yüzünde ne de dilinde bir sıkıntı, yorgunluk ifadesi belirmeyen Onat Dicle eline, emeğine, yüreğine sağlık…

Bu kadar emekle yaptığın işin yanında aynı zamanda kuaförde, yolda, evde, fotoğraf çekiminde tüm bir gün her an hiç eksilmeyen pozitif yaklaşımın bizi müthiş rahatlattı.

Her şey için sonsuz teşekkürler

Melek&Mehmet

—————————————————————————————————————————————————————————————

Evlilik kararımızla başladı tatlı telaşımız, tüm detayları alt alta sıraladığımızda yapacak ne kadar da çok şey vardı… Bunlardan en çok özen gösterdiğimiz dolayısı ile en çok telaşlandığımız ise fotoğraf çekimlerimizdi; ta ki çok sevgili Onat Dicle ve ekibi ile tanışana kadar… Internet’ten bulduk kendilerini, aradık son derece samimi bir şekilde davet edildik, buluştuğumuz gün ise bu işi iyi yapacağını uzun uzun anlatmayan ancak iyi yapacağını gerek geçmiş tecrübeleri, gerekse ihtiyacımız olanları anlatmasıyla bize çabucak hissettiren, kendinden emin biriyle karşılaştık.

Hayatta öyle şeyler var ki mutlaka bilenine teslim edilecek, işte biz bulmuştuk onu, şanslı olduğumuzu yüreğimizde hissederek, anlaştık ve ayrıldık oradan…

Ve büyük gün geldi çattı , buradan sonrasını nereden başlasam nasıl anlatsam :-) ) Sevgili Onat Dicle, en az kendisi kadar sıcak, pozitif ve enerji dolu ekibiyle yanımızdaydı işte, bir rahatlama oldu onları görünce , kendimizi rahat bırakmamız yetecekti biliyordum, hissediyordum… Ve öyle de oldu gerçekten, biz bir film şeridi gibi aşkımızın tadına bir kez daha varırken, aşk hikayemizin her karesi ölümsüzleştirildi, flört ettik, balonlar uçurduk, koştuk, hopladık, zıpladık hatta şemsiyeler arkasında kaçamak öpücükler kondurduk birbirimize, fotoğraf çektirmiyor da aşkımızı tazeliyorduk adeta…

Ve evliliğimizin birinci ayına yaklaşırken bir telefon ;albümümüz ve cd’ miz hazırdı! inanılmaz sabırsızlanmıştım ,Onat Dicle ile buluştuk tekrar… Heyecanla albümü elimize aldık, evet çok iyi bir iş çıkacağını biliyorduk ancak bu kadarını tahmin edememiştik. Albümü görene kadar aklımızdan geçirdiklerimiz güzelliklerdi ancak albümü gördüğümüzde muhteşemlikler ellerimizdeydi! Oyunculuğunda hiç zorlanmadığımız hayatımızın filminin harikulade kareleriydi bunlar… Ben sevinç çığlıkları atarken, eşim yüzündeki kocaman gülümsemeye bakıyordu, sevgili Onat Dicle ise ilk buluştuğumuz gün bize hissettirdiği kendinden eminliğiyle memnun memnun oturuyordu karşımızda :-) )) Baktık, baktık, bir daha baktık ve inanın hala bakıyoruz… Bakanlar da bir daha bakıyor : -)))

En özel günümüze çıktığımız yolculukta her daim yanımızda olan, bize unutulmayacak güzellikleri yaşatan, enerjisiyle bizi heyecanladıran, sakinliğiyle rahatlatan, kendinden eminliğiyle kafamızda soru işareti bırakmayan, o telaşlı günümüzde elimizden tutan, sonuçları gördüğümüzde ise bize ” Budur !! ” dedirten,teferruata inmeden ama bütünü de kaybetmeden saadetimizi ölümsüzleştiren Sevgili Onat Dicle’ ye sonsuz teşekkürlerimizi sunmak isteriz… Her kareye baktığımızda şükranla anacağımız bir fotoğrafçının yanında güzel bir dost kazandığımızı da belirtmek isteriz!!! Bu tecrübeyi yaşayacak herkese tavsiyemiz ise ” Bir bilene yani Onat Dicle ‘ye bırakınız !!”
Sevgiler,

Sedef & Ali

————————————————————————————————————————————————————————————–

Merhaba Onat,

Hayatımızın dönüm noktası, en özel günümüzde alanında profesyonel birisi ile çalışmak bizim için çok önemliydi. Tekrarı asla olmayacak o günü yıllar sonra torunlarımızla anacağımız o fotoğrafları herhangi birisine emanet edemezdik.

Sonu gelmez sorularımızı sabırla cevaplayan, endişelerimizi, samimiyetine sonuna kadar inandığımız net tavrı ile gideren sevgili Onat. Sana bir itirafta bulunalım;  etrafımızdaki arkadaşların yaşadıklarından dolayı albümü elimize alana kadar içimizde ufak endişeler vardı.  Albümü aldığımızda fotoğraflara bakarken öyle bir dalmışız ki içimizdeki endişeler bir yana kendimize hayran defalarca albüme baktık.

İyi ki varsın, iyi ki seni tanımışız, iyi ki seninle çalışmışız Onat.

Sema & Yalçın

————————————————————————————————————————————————————————————–

Sevgili Onat,

O büyük gün için aylar süren koşturmaca hazırlık derken fotoğrafı sona bırakmışız bir tesadüfle  facebook’da seni gördük. Çektiğin fotoğrafları görünce nedense başka hiçbir araştırma ihtiyacı duymadık. Seni aradık, buluştuk ve karar verdik.

Çok şanslıymışız! İşine aşık, pozitif, deneyimleri doğrultusunda yönlendirmeler yapan, düğün gününde çiftlerin tam da ihtiyaç duyduğu birisin. Tüm bu güzelliklerin sonunda bir de aldığımız albüm beklediğimizden de güzel olunca. Emeğine, ellerine, sağlık diyoruz…

Bir daha o günü yaşayamayacağız diye üzülüyoruz ama kim bilir belki de doğum fotoğraflarında görüşürüz…

Sevgilerimizle…

Duygu & Hakan