Gelin Makyajı

 Sabırsızlıkla beklenen düğün gününün en önemli detaylarından birisi “Gelin makyajı” düğün fotoğrafı çekiminde gerçekten önemli bir detay, birkaç fırça darbesi ile her şey bambaşka olabiliyor. Düğün fotoğrafçısı için de yaptıracağınız makyajınızın uzun saatler kalıcılığını koruması, makyajınızın parlamaması fotoğrafların görselliğinde önemli etkenlerdendir. Bu nedenle makyajınızı yaptıracağınız makyözünüzü seçerken kullandığı malzemelerin kalıcılığını koruyacak kaliteli makyaj malzemeleri olmasına dikkat edin ve bu konuda mutlaka önceden bilgi alın.

Günün yarısında makyajı akmış, silinmiş bir gelin, düğün fotoğrafçısı için de talihsiz bir durum. Gün içinde en çok bozulacak olan rujunuz için yapmanız gereken de  o gün size kullanılan ruju mutlaka yanınıza almanız. Düğün fotoğrafı çekiminiz sırasında rujunuzu tazelemeniz gerekecektir.

Gelini doğal ama aynı zamanda gösterişli bir havaya büründüren gelin makyajı Düğün fotoğrafçısı gözüyle de olması gereken en güzel makyajdır.  Düğün gününün tek ve en özel bayanı Gelinler her şeyiyle göz kamaştırıcı olmalıdır. Düğün fotoğraflarında kullanacağımız ışıklarla çekilecek fotoğraflarınızda makyajınızın rolü asla yadsınmamalı!

Gelin makyajında kullanılan takma kirpik de atlanmayacak detaylardan birisi. Takma Kirpik hem makyajınızın daha gösterişli durmasını sağlıyor hem de düğün fotoğraflarınızda güzel kareler çıkmasını sağlayan makyajınızdaki önemli detaylardan.                      

Onat Dicle Photography olarak gelinlerimize tavsiyemiz; düğün gününüzden önce makyözünüzü belirlemeli ve makyözünüz ile tüm detayları görüşüp yapılacak makyaja ve kullanacağınız renklere beraberce önceden karar vermelisiniz. Saç modeliniz, gelinliğinizin renk tonu ve aksesuarlarınız da makyajınızla bütünlük sağlaması gerektiğinden tüm bu detayları konuşun hatta birkaç gün öncesinden belki de kına gecenizde makyaj provanızı yaptırmanız harika olur.

Gelin makyajınızda atlanmaması gereken önemli noktalardan birisi de boyun ve dekolte bölgelerinize uygulanacak makyaj. Bazı zamanlar telaşla yapılan makyajlarda bu detay atlanabiliyor, bu durumda siz mutlaka hatırlatın.Tekrarı olmayacak en özel gününüzde her şey gönlünüzce olsun…

Sevgiler,
Düğün Fotoğrafçısı
Onat Dicle

 

 

Posted in Makaleler. RSS 2.0 feed.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

One Response to Gelin Makyajı

  1. Damla Çimen says:

    Bu tavsiyelerinizi sonuna kadar dinleyeceğim sayın Onat Dicle fotoğrafçılığın dışında ayrıca düğün günü bir gelinin başına gelebilecek her türlü bilgileri veriyorsunuz gerçekten, süpersiniz :)